ΧΑΡΙΝ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΤΗΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ!

Πήγαινε κάτω

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΤΗΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ! Empty ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΤΗΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ!

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΟΡΗ Δευ Σεπ 02, 2013 5:24 pm

Πρώτη μέρα σήμερα στο καινούργιο μου σχολείο, στην Αθήνα. Και μου λείπατε αφάνταστα αγαπητοί συνάδελφοι της Θεσπρωτίας...

Εύχομαι λοιπόν σε όλους σας ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Με υγεία και δύναμη ψυχής. Και όσο γίνεται λιγότερα προβλήματα.

Η σκέψη μου είναι κοντά σας και ελπίζω να μη χαθούμε...  Αφήστε κανένα μηνυματάκι στο φόρουμ, να μαθαίνω νέα σας.

Εγώ εδώ τα βρήκα όλα καλά. Θα διδάσκω στο ίδιο σχολείο που εργάστηκα πρώτη φορά ως δασκάλα, 28 χρόνια πριν και αναπληρώτρια τότε. Μόλις ένα χλμ από το σπίτι και ευτυχώς σε μια αρκετά πράσινη γωνιά της Νέας Σμύρνης. Βέβαια δε θα βλέπω πια καράβια και δε θα μυρίζω θάλασσα. Όπως τα τρία χρόνια που πέρασα στην Ηγουμενίτσα και στο αγαπημένο 2ο Δημοτικό.

Άδικα επίσης θα ψάχνω την Τζένη, τις Μαρίες, τη Μαρίνα, τη Σοφία, την Ευτυχία, τον κ. Ηλία, το Γιάννη, το Γιώργο, τον Πέτρο, τον Αριστοτέλη, τη Ρένα, την Κωνσταντίνα, τη Δήμητρα και τόσους άλλους καλούς και άξιους συναδέλφους που μοιραστήκαμε την ίδια σχολική στέγη. Αλλά και τόσους ακόμη που η τριετία της Θεσπρωτίας μου έδωσε τη χαρά να γνωρίσω. Τη Στελλίτσα μου, την Ιουλία, τη Ρέα, το Δημήτρη, το Δονάτο και τη Νίκη, το Γρηγόρη, τον Κυριάκο, τον Ηλία, το Γιάννη, το Δημήτρη και τη Μαρία, το Σπύρο, το Φίλιππο και την Κωνσταντίνα, την Αγγελικούλα, τη Δήμητρα, το Γιώργο, το Βασίλη, τη Ρένα, τη Θωμαή, τον Αλέξανδρο, την Αλεξάνδρα, την Αναστασία, την Ειρήνη, την κ. Μαρίνα, τον κ. Βασίλη, τον κ. Σταύρο, τη Δώρα, την Έλενα, τη Ράνια... και πόσους ακόμη...  Ένας τεράστιος κατάλογος όσο τεράστια είναι και η χαρά που μου δόθηκε η ευκαιρία να τους γνωρίσω και να συνεργαστώ σε διάφορα επίπεδα μαζί τους και ας μην εργαζόμασταν στο ίδιο σχολείο. Μια ζεστή αγκαλιά η οικογένεια της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης Θεσπρωτίας και αξέχαστες οι στιγμές που έζησα όσον καιρό βρισκόμουνα κοντά της.

Κομμάτι της οικογένειας και οι προϊστάμενοι και οι συνάδελφοι του γραφείου.

Και μια ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου για τις πολυαγαπημένες συναδέλφισσες της προσχολικής αγωγής.

Αλλά και οι συνάδελφοι της δευτεροβάθμιας, γιατί στη Θεσπρωτία η εκπαιδευτική κοινότητα δεν είναι χωρισμένη σε κομμάτια. Η εξαιρετική φίλη Σοφία, η αγαπητή Μαριλένα, η Ευσταθία, που δυστυχώς διάβασα ότι βγήκε σε διαθεσιμότητα...

Για μένα πάντως θα μείνετε όλοι εν ενεργεία! Και αξέχαστοι!

Σας στέλνω λοιπόν τις καλύτερες ευχές μου και είθε η ζωή να μας δώσει την ευκαιρία να ξανασυναντηθούμε!

Καλή χρονιά σε όλους σας! Και αμέτρητους χαιρετισμούς!
ΜΑΡΙΟΡΗ
ΜΑΡΙΟΡΗ

Αριθμός μηνυμάτων : 5300
Εγγραφή : 13/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης