ΧΑΡΙΝ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΥΤΟΙ ΤΑ ΦΑΓΑΝΕ, ΣΕ ΜΑΣ ΠΕΤΣΟΚΟΒΟΥΝ ΤΟ ΜΙΣΘΟ!

Πήγαινε κάτω

ΑΥΤΟΙ ΤΑ ΦΑΓΑΝΕ, ΣΕ ΜΑΣ ΠΕΤΣΟΚΟΒΟΥΝ ΤΟ ΜΙΣΘΟ! Empty ΑΥΤΟΙ ΤΑ ΦΑΓΑΝΕ, ΣΕ ΜΑΣ ΠΕΤΣΟΚΟΒΟΥΝ ΤΟ ΜΙΣΘΟ!

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΟΡΗ Παρ Σεπ 02, 2011 1:31 am

84 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ ΜΕΙΟΝ διαπίστωσα χτες βράδυ ότι είναι ο φουκαράς ο μισθός μου σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα. Και συνολικά για τη χρονιά αυτή υπολόγισα πως θα πάρω τουλάχιστον 5.000 ευρώ λιγότερα από την προ της ανόδου του ΠΑΣΟΚ στην εξουσία εποχή. Δηλαδή από το 2009...

Προσθέστε σ' αυτά τα 3.000 ευρώ που μου έκοψαν πέρυσι με το μνημόνιο.

Αλλά και τα 4000 ή και 5000 που ήδη μου αφαίρεσαν από το εφάπαξ.

Μέσα σε δύο μόλις χρόνια θα μου αφαιρεθούν 12.000 ευρώ.

Ποιος ξέρει πόσα την επόμενη χρονιά... Ξέρει κανείς; Φυσικά όχι. Γιατί κατά πως φαίνεται οι μισθοί των δημοσίων υπαλλήλων είναι η εύκολη λύση για να μπουν στη θέση τους ( ; ) τα λεφτά που λείπουν από το ταμείο του κράτους. Λες και εμείς φταίμε... Ή και τα φάγαμε που τις προάλλες έλεγε ο κ. Πάγκαλος.

Να όμως που οι αποδείξεις υπάρχουν για το ποιος τα έφαγε:

πηγή είδησης http://www.katoci.com/2011/08/blog-post_1362.html


Αγρότες τσεπώνουν με κόλπα χιλιάδες ευρώ ως αποζημιώσεις!

Παραγωγός στη Θεσπρωτία εισέπραξε 365.730 ευρώ για ακαρπία!

Τελικά τα κόλπα για κονόμα στην Ελλάδα δεν θα σταματήσουν ποτέ, όσες κρίσεις κι αν περάσουμε. Δίνονται από τον ΕΛΓΑ σε αγρότες εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ, ως αποζημιώσεις για ακαρπία!

Προκλητική και συνάμα χαρακτηριστική περίπτωση εντοπίστηκε από ελεγκτές του υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης στη Θεσπρωτία.

Παραγωγός εισέπραξε μέσα σε τρία χρόνια το ποσό των 365.730 ευρώ.

Τις 205.491 μόνο για το 2009, ενώ είχε εισπράξει 82.010 το 2008 και άλλες 78.229 ευρώ το 2007. Όμως, τα ποσά αυτά μπορεί να είναι και πολύ μεγαλύτερα ,αφού μέλη της οικογένειας του ίδιου παραγωγού εμφανίζονται να έχουν πάρει και άλλα χρήματα για αποζημιώσεις από τον ΕΛΓΑ. Ο υφυπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης Γ. Δριβελέγκας αποκάλυψε ότι δίνονταν μεγάλα ποσά, με την εφεύρεση των ανύπαρκτων ζημιών για ακαρπία και μειωμένη παραγωγή.

Πώς πρέπει να αισθάνεται ο κάθε δημόσιος υπάλληλος διαβάζοντας τέτοιες ειδήσεις;

Χρειάζεται να το πω;

Η λέξη πάντως έχει τρία άλφα...

ΜΑΡΙΟΡΗ
ΜΑΡΙΟΡΗ

Αριθμός μηνυμάτων : 5300
Εγγραφή : 13/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης